Farba metaliczna do ścian – farba metalizowana rewolucją na Twojej ścianie

Ściana w stylu kawa z mlekiem
Oryginalne ściany – kolor kawa z mlekiem w twoim wnętrzu
12 sierpnia 2019
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek? Sprawdź nasze propozycje!
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek? – Polecamy: farba zamiast płytek
16 września 2019
POKAŻ WSZYSTKIE

Farba metaliczna do ścian – farba metalizowana rewolucją na Twojej ścianie

Farba metalizowana – efekt glamour

Prostym sposobem na ożywienie pomieszczenia i nadanie aranżacji niepowtarzalnego charakteru jest użycie nietuzinkowej emalii do ścian. Ciekawym rozwiązaniem może być np. farba z brokatem. Sprawdź, jak farba metalizowana może odmienić twoje wnętrze.

Farba metalizowana – glamour na Twojej ścianie

Farby metaliczne do ścian dostępne są w wielu rodzajach. Różnią się między sobą kolorem, fakturą i stopniem połysku. Drobinki zawarte w emalii sprawiają, że pomalowane nią ściany delikatnie błyszczą się, co szczególnie zachwycająco prezentuje się w promieniach słońca lub światła sztucznego.

Farba metaliczna do ścian prezentuje się elegancko i podkreśla urok pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, aby aplikować ją z umiarem. Wyraziste wzory najlepiej prezentują się jako element zdobniczy – kilka dużych metalicznych ścian może powodować wrażenie przesytu. Metaliczna farba do ścian sprawdzi się na kilku mniejszych obszarach lub na fragmencie wybranej powierzchni.

Efekt metalicznej ściany w kuchni - metaliczna kuchnia

Farba metalizowana prezentuje się doskonale w zestawieniu mocnej kolorystyki z połyskiem lub wyrazistą fakturą. Efekt jest intensywny i zachwycający, jeśli zastosowany jest z umiarem. Jeśli poszukujesz nieco bardziej spokojnej kompozycji – zdecyduj się na pastelowe farby metaliczne do ścian. Wybór kolorystyczny jest nieograniczony, w łatwością wybierzesz idealne rozwiązanie do swojego mieszkania.

Farba metaliczna do ścian pozwoli ci uzyskać zarówno wyrazisty, jak i delikatny efekt. Dzięki niej wyeksponujesz meble, sprzęty i dekoracje lub zmienisz nieco proporcje pomieszczenia. Stworzysz nowoczesne, niepowtarzalne kontrasty z różnorodnymi fakturami.

Farba metaliczna do ścian – gdzie się sprawdzi?

Farba o metalicznym połysku daje możliwość stworzenia ciekawych efektów w każdym wnętrzu. Wprowadza do pomieszczenia strukturalne akcenty, a także zmienia wygląd wraz z kątem padania światła. Na produkt tego typu zdecyduj się wówczas, gdy chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, wyróżnić daną powierzchnię lub jej fragment, część pokoju lub element architektoniczny.

Efekt metalicznej ściany w łazience - metaliczna łazienka

Farba metaliczna do ścian pięknie zaprezentuje się w łazience, zestawiona np. z matowymi kafelkami i akcentami glamour. Możesz zastosować ją w kuchni, między blatem a szafkami ściennymi. Błyszczące akcenty to doskonałe rozwiązanie w sypialni – za zagłówkiem łóżka lub w salonie, jako tło dla pięknych mebli, wykończenie murku, słupa konstrukcyjnego lub gzymsu. Farba metaliczna srebrna do ścian, np. Metallici MAGNAT Style w jednym z czterech dostępnych odcieni Metallici Srebro, idealnie prezentuje się w postaci wzorów, które namalujesz przy użyciu szablonów.

Farba metalizowana - Magnat style

Farba o metalicznym połysku – o czym pamiętać podczas aplikacji?

Metaliczna farba do ścian to niewymagający rodzaj emalii – jest łatwa w użyciu, a zasady malowania są podobne jak te w przypadku farb tradycyjnych. Farba metaliczna, np. Metallici MAGNAT Style, to gotowy do użycia, jednowarstwowy produkt na bazie akrylu, którym uzyskasz efekt dekoracyjny z metalicznymi cząsteczkami. Pamiętaj, że wydajność farby metalicznej wynosi do 11m2/litr. Wynikiem malowania może być subtelna lub kontrastowa powierzchnia, w zależności od kolorystyki, rodzaju i kąta padania światła.

  • Przed rozpoczęciem pracy przygotuj odpowiednio ścianę. Powierzchnia musi być oczyszczona z kurzu, brudu, tłuszczu. Stare powłoki malarskie koniecznie usuń, a miejsca zagrzybiałe oczyść mechanicznie i zdezynfekuj impregnatem grzybobójczym.
  • Farba jest gotowym produktem, przed użyciem po prostu delikatnie wymieszaj farbę ręcznie.
  • Niezależnie od rodzaju podłoża, przed nałożeniem MAGNAT STYLE METALLICI należy

1-2 krotne pomalować ścianę farbą do wnętrz MAGNAT LATEX MATT Baza wg wybranej kolorystyki MCS, tak aby powierzchnia była jednolita kolorystycznie

  • Farba metaliczna srebrna do ścian powinna być aplikowana pędzlem po 24 godzinach od nałożenia farby MAGNAT LATEX MATT.
  • Należy starannie i równomiernie nałożyć jedną warstwę MAGNAT STYLE METALLICI. Nakładaj farbę w różnych kierunkach ruchami krzyżowymi,  tak aby nie rozgnieść zawartych w niej metalicznych cząstek.
  • Farbę należy nakładać etapami i łączyć poszczególne fragmenty najlepiej od strony suchej do mokrej
  • Po upływie około 15 minut, kiedy warstwa już zacznie schnąć wygładź powierzchnię plastikową pacą. Tutaj także wykonuj krótkie, delikatne ruchy, żeby nie rozetrzeć nadmiernie metalicznych cząstek.
  • Pamiętaj, że miejsca, które są wyjątkowo narażone na intensywne zabrudzenia zaleca się dodatkowo pomalować bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT STYLE (po min 24 godzinach).

Zbyt wczesne lub zbyt późne przecieranie może zmienić pożądany efekt końcowy. Malowanie farbami metalicznymi rządzi się swoimi prawami. Zanim zdecydujesz się na dekoracje tego rodzaju farbą pamiętaj, że na połyskującej powierzchni widać każdy jej mankament, np. nierówne podłoże czy jakikolwiek błąd popełniony przez malarza. Jeśli więc rozpoczynasz swoją przygodę z farbami metalicznymi – bądź uważny.