Plastry miodu na ścianę – jak je zrobić przy pomocy farby?

Co na ścianę w kuchni zamiast płytek? Sprawdź nasze propozycje!
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek? – Polecamy: farba zamiast płytek
16 września 2019
jak pomalować ściany w pokoju dziecka
Kolory ścian w pokoju dziecka – Jak pomalować ściany w pokoju dziecka?
27 listopada 2019
POKAŻ WSZYSTKIE

Plastry miodu na ścianę – jak je zrobić przy pomocy farby?

Plastry miodu na ścianę – jak je zrobić przy pomocy farby

Jeden kolor na ścianie to dla Ciebie zdecydowanie za mało? Lubisz, gdy coś się dzieje i twoje wnętrze zdobią dekoracje? Jeśli chcesz stworzyć oryginalny klimat w swoim domu, sięgnij po niebanalny motyw: plastry miody na ścianę. Jak to zrobić? Wystarczy, że wykorzystasz sprawczą moc farby!

 

Heksagony na ścianie to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Możesz je spotkać nawet na płytkach ściennych, lustrach, półkach i dywanach! Nic jednak nie wygląda w mieszkaniu tak zjawiskowo, jak plastry miody na ścianie. Podpowiadamy, jakich narzędzi i akcesoriów potrzebujesz, by wykonać je samodzielnie i osiągnąć przy tym doskonały efekt. Możliwości masz bowiem naprawdę wiele, a potrzeba ci do tego zaledwie kilku elementów.

Plastry miodu na ścianę – gdzie dokładnie możemy je wykonać?

Chcesz wykonać plastry miodu na ścianie, ale kompletnie nie masz pomysłu, gdzie mógłbyś je umiejscowić? Otóż wszystko zależy od Twojej wyobraźni i tego, które miejsce w swoim domu pragniesz wyeksponować. Jeśli główny akcent chcesz położyć na najważniejsze w mieszkaniu sprzęty czy meble, właśnie wokół nich zlokalizuj heksagony. Na ścianie znajdziesz jednak dużo więcej przestrzeni do wykorzystania.

Plastry miodu na ścianę

Co powiesz na plastry miody namalowane wysoko pod sufitem lub przy posadzce? Nie bój się eksperymentować. Będą one wyglądać nietuzinkowo również rozsiane niby przypadkowo po całym wnętrzu.

Heksagony stanowią idealne tło także do większości pomieszczeń, najlepiej jednak sprawdzą się w kuchni, salonie lub sypialni. To również doskonałe dopełnienie wnętrz, urządzonych w stylu skandynawskim, retro czy nowoczesnego minimalizmu. Plastry miodu na ścianę to bowiem prosta forma – delikatne i jednocześnie wyraziste sprawią, że nikt nie przejdzie koło nich obojętnie.

Czego potrzebujemy, by wykonać samodzielnie plastry miodu na ścianie?

Plastry miodu na ścianę mają wzór geometrycznego sześciokąta. Do ich samodzielnego wykonania potrzebujesz zaledwie kilku elementów:

  • odpowiedniej farby do ścian,
  • wałka do malowania,
  • taśmy malarskiej
  • oraz malarskiego szablonu.

Czego potrzebujemy by wykonać samodzielnie plastry miodu na ścianie

Przyjrzyjmy się z bliska każdemu z nich.

Zaczęliśmy od farby, ponieważ jej jakość ma kluczowe znaczenie dla wyglądu twojej ściennej dekoracji. Odpowiednia tu będzie np. farba MAGNAT CERAMIC, która bazuje na najwyższej jakości żywicach i pigmentach, dzięki czemu uzyskany kolor będzie naprawdę wyrazisty i trwały. Jest ona dedykowana pomieszczeniom szczególnie narażonym na zabrudzenia – mimo intensywnego zmywania, szorowania i użytkowania barwa zachowa trwałość. Wałka do malowania chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Do malowania użyj jednak wałka, wykonanego z wysokiej jakości materiału oraz o odpowiedniej długości włosia, najlepiej 10-19 mm. Dobrym wyborem będzie wałek malarski system koszowy 13 mm.

Aby wykonać heksagony na ścianie, potrzebujesz jeszcze taśmy malarskiej i szablonu – to najbardziej popularna i typowa technika dekorowania ścian właśnie. Gotowy możecie zakupić w sklepie malarskim albo markecie budowlanym, jest on również dostępny w Internecie. Jeśli chcesz jednak stworzyć zupełnie unikalne formy, podpowiadamy jak samemu zrobić szablon na ścianę!

Plastry miodu na ścienię jak zrobić

Podpowiadamy jak samemu zrobić szablon na ścianę!

Szablony malarskie domowej roboty wykonuje się szybko i łatwo. Możesz stworzyć ich dowolną ilość, nie wydając pieniędzy na gotowe artykuły, których zwykle używa się jednokrotnie. Wystarczy tylko kawałek tektury, sztywnej folii lub grubego papieru.

Jak samemu zrobić szablon na ścianę, który będzie przedstawiał plastry miodu? Posługując się linijką, narysuj trójkąt równoboczny i wytnij go z papieru. Użyj go następnie, by stworzyć heksagon, na który składać się będzie sześć identycznych trójkątów, złączonych ze sobą. I gotowe! Wytnij tyle szablonów, ile plastrów miodu potrzebujesz. Teraz czas na wzory na ścianie z taśmy, które pozwolą ci wykonać ostateczną dekorację.

jak samemu zrobić szablon na ścianę

Plastry miodu na ścianę – wykonanie za pomocą farby

Kiedy masz już gotowy szablon, zaplanuj na ścianie plastry miodu w taki sposób, w jaki chcesz, aby były rozmieszczone. Przyklej taśmę malarską wzdłuż zewnętrznych krawędzi każdego heksagonu, a następnie usuń kartki-szablony. Tak właśnie powstaną wzory na ścianie z taśmy, które teraz możesz zamalować farbą. Jeśli jednak chcesz tylko nakreślić kształt heksagonów, zamiast wypełniać je kolorem, zaznacz taśmą również ich wnętrze.

Plastry miodu na ścienię z farby

Aby plastry miodu na ścianie się pojawiły, wystarczy już tylko wziąć wałek i pokryć heksagony dobrej jakości farbą w wybranym odcieniu lub odcieniach (farba MAGNAT CERAMIC dostępna jest w aż 66 gotowych kolorach). Teraz zerwij (ale ostrożnie!) taśmy malarskie, zanim farba wyschnie, i ciesz się niezwykłą dekoracją, wykonaną samodzielnie w twoim własnym wnętrzu.