Kolory ścian w salonie – uniwersalne kolory, które nigdy się nie znudzą

gruntowanie ścian
Gruntowanie ścian przed malowaniem – sprawdź, jak gruntować ściany krok po kroku
18 lutego 2019
farba metaliczna do ścian w salonie
Farba metaliczna do ścian – Farba metalizowana nietuzinkowy pomysł na wystrój salonu
1 lipca 2019
POKAŻ WSZYSTKIE

Kolory ścian w salonie – uniwersalne kolory, które nigdy się nie znudzą

kolory ścian w salonie - jakie wybrać

Czeka cię remont mieszkania? Zastanawiasz się, jakie kolory ścian wybrać do salonu? Chcesz, żeby twoje wnętrze było oryginalne, ale też zgodne z obecnymi trendami? W tym artykule dowiesz się, na które kolory ścian najlepiej postawić i jakie farby strukturalne do salonu wybrać. Sprawdź zalety struktur i co wyróżnia konkretne produkty.

Jakie kolory ścian w salonie sprawdzą się najlepiej?

Wybierasz kolory do salonu, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Postaw na uniwersalne barwy  – biele i beże, które już od kilku lat nie wychodzą z mody. Dzięki neutralnym kolorom uzyskasz efekt przestronności i dodasz pomieszczeniu światła. Do uniwersalnych ścian łatwo dopasujesz też własne, oryginalne dodatki, dzięki czemu wyróżnisz swój salon.

Jeżeli lubisz nieco żywsze barwy, postaw na odcienie zieleni (np. butelkową zieleń), błękitu czy cieplejsze – czerwień i pomarańcz. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest też malowanie ścian na różne kolory. Masz nieskończenie wiele możliwości wyboru. Baw się i eksperymentuj!

aranżacja salonu z wykorzystaniem farb magnat

Jakie farby strukturalne do salonu wybrać? Poznaj ich zalety!

Jeśli nie jesteś zdecydowana, jakie kolory ścian w salonie będą najlepsze, a zwykłe farby są dla ciebie zbyt „pospolite”, zainteresuj się farbami strukturalnymi.

Mają one wiele zalet:

  • Przede wszystkim dodadzą twojemu salonowi charakteru. Możesz za ich pomocą uzyskać różnorodne faktury, a efekt końcowy zależy wyłącznie od twojej inwencji twórczej.
  • trwałe, odporne na ścieranie, pękanie i zabrudzenia, więc możesz ich używać w miejscach narażonych na większe zużywanie, np. kuchni czy przedpokoju.
  • Stan ścian w twoim salonie pozostawia wiele do życzenia? Chciałabyś zakryć nierówności lub popękania? Farbami strukturalnymi możesz to zrobić. Nie tylko ukryjesz niedoskonałości powierzchni, ale też w ciekawy sposób ją wyróżnisz.
  • Struktury nadają się także do użytku w miejscach narażonych na wilgoć. Są bezpieczne, ponieważ pozwalają ścianom oddychać.
  • Farb strukturalnych możesz używać na różnorodnych powierzchniach. Nadają się do malowania podłoży cementowych, cementowo-wapienniczych, gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych.

Paleta kolorów farb strukturalnych –zobacz, które kolory wybrać

Kolory farb strukturalnych są różne w zależności od rodzaju produktu. Każda farba ma określoną, ograniczoną paletę barw, jednak nie jest to powód do niepokoju. Najbardziej popularne są białe farby strukturalne, do których możesz dodać pigment barwiący w twoim ulubionym kolorze, np. Pigment Barwiący Magnat Style, który daje możliwość uzyskania 14 kolorów!

Dobrze, ale jakie farby strukturalne najlepiej wybrać do salonu? To zależy od ciebie i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeżeli twój salon jest ciemny, możesz użyć struktury z perłowym połyskiem, który rozświetli twoje wnętrze. Jeśli jednak podobają ci się wnętrza w stylu industrialnym, postaw na surowe beże i szarości, np. imitacje betonu lub stiuku wapiennego.

Ciekawym rozwiązaniem do salonu może okazać się użycie farby o strukturze trawertynu, np. MAGNAT STYLE Trawertyn, który doskonale odwzorowuje ubytki i wżery naturalnego trawertynu i daje ciekawe piaskowe wykończenie.

MAGNAT style trawertyn - drobnoziarnisty tynk mineralny