Jaka farba do łazienki? 5 rozwiązań, które sprawdzą się w twoim domu

Styl art déco we wnętrzach
Styl art déco we wnętrzach – jak urządzić mieszkanie w stylu art déco?
21 stycznia 2020
dwa kolory ścian
Dwa kolory ścian w pokoju? Zobacz nasze pomysły
25 lutego 2020
POKAŻ WSZYSTKIE

Jaka farba do łazienki? 5 rozwiązań, które sprawdzą się w twoim domu

jaka farba do łazienki

Ściany w łazience powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby przez długi czas w niezmienionym stanie zdobiły pomieszczenie. Standardowo pokrywa się je płytkami ceramicznymi, możesz jednak pomalować je emalią. Jaka farba do łazienki sprawdzi się najlepiej?

Ściany w łazience – płytki czy farba?

Do wykończenia ścian w łazience wybierz materiał łatwy do utrzymania w czystości i niewpijający wody, o gładkiej powierzchni. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są płytki ceramiczne, jednak doskonałą opcją może być także odpowiednia, odporna na wilgoć farba do łazienki.

Wybór płytek wiąże się z bogactwem wzorów, faktur, kolorów i formatów – mogą być dopasowane do niemalże każdego stylu. Często stanowią imitację innych materiałów, np. drewna czy kamienia. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywane są w dowolnych miejscach, w tym narażonych na kontakt z wodą. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie środków chemicznych.

ściany w łazience - płytki czy farba?

Do zalet płytek ceramicznych należy ich różnorodność – w sprzedaży dostępne są ciekawe wzory, kolory i faktury. Płytki są wodoodporne, trwałe i łatwo usuniesz z nich wszelkie zabrudzenia. To rozwiązanie na lata – odpowiednio pielęgnowane kafelki posłużą ci przez długi czas. Uniemożliwiają jednak szybką zmianę wystroju łazienki.Drugim rozwiązaniem na ściany w łazience jest malowanie łazienki specjalistyczną farbą, np. Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom. To ceramiczna farba, która tworzy na ścianie powłoki odporne na wilgoć, rozwój grzybów i bakterii.

Jaka farba do łazienki sprawdzi się najlepiej?

Wilgotność powietrza w łazience i możliwość zachlapania powierzchni sprawiają, że farba, którą wybierzesz do tego pomieszczenia musi być odporna na kontakt z wilgocią. Jaka farba do łazienki zamiast płytek sprawdzi się najlepiej? Postaw na Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom.

Wilgotne i ciepłe pomieszczenie, jakim niewątpliwie jest łazienka, to idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej farby, która nie dopuści do takiej sytuacji. Farba Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom zapewnia nie tylko trwały kolor, ale także powłokę odporną na wilgoć, rozwój grzybów i bakterii.

farba do łazienki

Pamiętaj także o konieczności pomalowania sufitu. Jaka farba do łazienki na sufit sprawdzi się najlepiej? Pamiętaj, że sufit także jest mocno narażony na niekorzystne działanie pary wodnej. W tym przypadku także świetnie sprawdzi się ceramiczna farba Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom.

Jeśli wiesz już, jaka farba do łazienki na sufit będzie najlepsza, przed jej aplikacją zagruntuj powierzchnię. Użyj do tego Magnat Grunt – Pod Farby Ceramiczne i Lateksowe. Produkt dodatkowo ustabilizuje malowane podłoże i wyrówna jego niedoskonałości, zwiększając wydajność oraz trwałość powłoki farb, którymi pomalujesz powierzchnię.

Farba strukturalna do łazienki – praktyczne i stylowe rozwiązanie

Zastanawiasz się, jaka farba do łazienki zamiast płytek da najlepszy efekt na ścianie? Dużym zainteresowaniem cieszy się farba strukturalna do łazienki. Dzięki niej możesz osiągnąć na ścianie efekt np. kamienia lub marmuru.

W zależności od planowanej aranżacji, farba strukturalna do łazienki pozwoli ci uzyskać efekt loftowego betonu, przytulnego, ciepłego trawertynu lub stiuku. Jeśli chcesz optycznie powiększyć powierzchnię, możesz zdecydować się na efekt metaliczny, stosując np. farbę Magnat Style Metallici. Ściany zaprezentują się niezwykle oryginalnie – światło łazienkowe padające z różnych stron zapewni piękny trójwymiarowy efekt. Jak go uzyskać?

farba strukturalna do łazienki

Pamiętaj, że przed aplikacją musisz odpowiednio przygotować ścianę – powinna być gładka, równa oraz czysta. Gdy powierzania spełnia te wymagania, za pomocą wałka pomaluj ją farbą lateksową do wnętrz MAGNAT LATEX MATT Baza.

Farba strukturalna Metalliici MAGNAT Style to produkt gotowy do użycia, więc nie musisz martwić się o dodatkowe czynności, takie jak mieszanie składników. Przed aplikacją dokładnie i powoli wymieszaj ręcznie farbę, a czynność tę powtarzaj również w trakcie malowania.

Nakładanie rozpocznij od trudno dostępnych miejsc. Niewielką ilość farby nałóż na pędzel. Ruchami krzyżowymi delikatnie i równomiernie rozprowadzić farbę na ścianie. Po ukończeniu aplikacji odczekaj ok. 30 min, a następnie delikatnymi ruchami wygładź powłokę za pomocą plastikowej Pacy do Glinki Weneckiej.

Pamiętaj jednak, że te produkty nie są wodoodporne i nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z wodą.