Jak ukryć nierówności na ścianie – Poznaj prosty sposób na krzywe ściany

Efekty ozdobne na ścianie
Ciekawe efekty na ścianie – efekty dekoracyjne na ścianach
12 października 2016
Tynk ozdobny na ścianie w sypialni
Dekoracje ścian w sypialni – pomysł na ścianę za łóżkiem
10 listopada 2016
POKAŻ WSZYSTKIE

Jak ukryć nierówności na ścianie – Poznaj prosty sposób na krzywe ściany

Jak ukryć nierówności na ścianie?

Chcesz poznać sposób na krzywe ściany i nierówny sufit, który pojawia się często podczas prac remontowych, zwłaszcza tych przeprowadzanych w starym budownictwie. Niestety, również w świeżo wybudowanych domach czy mieszkaniach możesz natknąć się na takie powierzchnie ścian, którym do ideału niestety daleko. Co zrobić oraz czym pokryć nierówne ściany?

W przypadku drobnych nierówności wystarczy, że użyjesz odpowiedniego rodzaju farby do malowania. Najlepiej, jeśli pomalujesz nierówne ściany czy sufity farbą głęboko matową, która odbija mniej światła, dzięki czemu maskuje niedoskonałości.

Do zamaskowania nierówności na ścianach świetnie nadają się farby strukturalne. Wśród tynków dekoracyjnych MAGNAT Style wybierz ten, który najbardziej pasować będzie do aranżacji wnętrza i zafarbuj go dowolnym Pigmentem Barwiącym. Dzięki  temu stworzysz powierzchnię o oryginalnej fakturze, która skutecznie zamaskuje wszystkie niedoskonałości i pęknięcia, a jednocześnie nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i klimatu.

Sposób na krzywe ściany i nierówne połączenie sufitu

Większy problem pojawia się, gdy w pomieszczeniu występuje nierówne połączenie ścian z sufitem. Jest to bardzo widoczny i rzucający się w oczy defekt zwłaszcza wtedy, kiedy kolor ścian ma inny odcień niż sufit. Jak ukryć nierówne połączenie ściany i sufitu? Odpowiedzią na pytanie jak ukryć nierówności na ścianie i nierówne połączeni sufitu jest pomalowanie całego sufitu na jeden kolor i wyznaczenie (za pomocą taśmy malarskiej przyklejonej na ścianie poniżej sufitu) pasów na ścianach w takim samym kolorze. Zabieg ten pozwoli uzyskać efekt optyczny idealnie równego połączenia sufitu ze ścianami.

Tak oddzieloną ścianę od sufitu pokryj tynkiem dekoracyjnym o wybranej fakturze, który nie tylko pomoże zamaskować nierówności, ale nada wnętrzu niebanalnego charakteru. Do tego celu świetnie nadają się systemy dekoracyjne MAGNAT takie jak Trawertyn, Beton, Grassi czy Glinka Wenecka. Możesz wykonać dekoracyjną ścianę w dowolnym odcieniu, dzięki czemu wszystkie nierówności staną się jeszcze mniej widoczne.

Zobacz wszystkie TYNKI DEKORACYJNE MAGNAT STYLE https://www.dekoratorium.pl/pl/Marki/Magnat/c/b2c-magnat

Farby strukturalne do nierównej ściany

 

Większe uszkodzenia – Czym pokryć nierówne ściany

Jeśli ściana jest bardzo uszkodzona możesz zamaskować ją korzystając z płyty kartonowo – gipsowej, dzięki której uzyskasz idealnie gładką powierzchnię. Inny sposób na krzywe ściany to zastosować gładź gipsową z maskowaniem nierówności. Idealnym połączeniem będzie wykorzystanie masy naprawczej, którą można pokryć gładzią szpachlową, co pozwoli uzyskać idealnie gładką i łatwą do malowania powierzchnię.

Farba strukturalna na nierówną ścianę

Na tak przygotowaną ścianę nałóż farbę dekoracyjną MAGNAT, której faktura pozwoli uzyskać efekt równej ściany a wszystkie defekty staną się zupełnie niewidoczne. Co więcej – przed zastosowaniem tynków ozdobnych nie musisz uzupełniać drobnych ubytków czy pęknięć znajdujących się na powierzchni ściany. Nakładając strukturę MAGNAT możesz wyrównać ścianę i zamaskować wszystkie niedoskonałości, nadając jej nowy i świeży wygląd.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz