Kolory ścian w pokoju dziecka – Jak pomalować ściany w pokoju dziecka?

Plastry miodu na ścianę – jak je zrobić przy pomocy farby
Plastry miodu na ścianę – jak je zrobić przy pomocy farby?
20 listopada 2019
kiedy pęknięcia ścian są niebezpieczne
Kiedy pęknięcia ścian są niebezpieczne i jak je zlikwidować?
27 listopada 2019
POKAŻ WSZYSTKIE

Kolory ścian w pokoju dziecka – Jak pomalować ściany w pokoju dziecka?

jak pomalować ściany w pokoju dziecka

Wystrój pokoju dziecka to temat, na który wiele matek mogłoby napisać długie rozprawy naukowe. Jednak jak pomalować ściany w pokoju dziecka, żeby czuło się w nim komfortowo? W tym artykule dowiesz się, jak pomalować pokój chłopca, oraz jakie kolory ścian w pokoju dziewczynki sprawdzą się najlepiej.

Kolory ścian w pokoju dziecka – na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka

Świat dziecięcy przepełniony jest radosnymi kolorami i fantazyjnymi kształtami. Przyjęło się, że dziewczynki najchętniej przebywają pośród różu, podczas gdy chłopcom towarzyszą odcienie błękitu. Kiedyś było zupełnie odwrotnie, a jak się sprawy mają obecnie? Wśród obecnych trendów na urządzenie dziecięcych pokoi panuje duża różnorodność. W pokojach dziecięcych znajdziesz obecnie ściany w kolorach szafiru, zieleni, różnych odcieni szarości, a nawet czerni.

malowanie ścian w pokoju dziecka

Do łask powróciły też tapety. Ilość ich wzorów, faktur i kolorów przyprawić może o zawrót głowy. Tapeta na ściany w pokoju dziecka to dobry pomysł, jeśli nie jesteś mistrzem samodzielnych dekoracji malarskich, a zależy ci na pięknej, wzorzystej ścianie. Możesz postawić na wzory geometryczne albo piękne, baśniowe rysunki, które wprowadzą twoją pociechę w bajkowy świat.

ściany w pokoju dziecka malowanie

Obecnie panuje trend na aranżacje w stylu naturalnym. Kolory ziemi, odniesienia do natury, motywy roślinne w prostych, jasnych barwach – to jego główne wyznaczniki. Tapeta w takim klimacie doskonale sprawdzi się w pokoju twojej pociechy.

Jeśli masz w sobie artystyczną duszę i drobne prace malarskie sprawiają ci przyjemność, skorzystaj z szablonów do ścian. Ta opcja sprawdzi się także, jeśli obawiasz się, że wzór na tapecie szybko ci się znudzi. Dużo prościej jest przemalować ściany – wzory, które wykonasz za pomocą szablonów, możesz łatwo zmienić w każdym momencie. Wystarczy puszka odpowiedniej farby, np. Magnat Ceramic Care i odrobina wolnego czasu.

Najbezpieczniejszym pomysłem na aranżacje pokoju dziecka są gładkie ściany. Powierzchnie pozbawione dodatkowych dekoracji dają nieograniczone pole do popisu w kwestii dodatków – a możliwości jest sporo. Gładkie ściany nie muszą oznaczać białych powierzchni. Możesz zagrać kolorami. Pomaluj jedną ścianę farbą tablicową, np. Magnat Farba Tablicowa, a oprócz walorów estetycznych, twoje dziecko zyska dodatkową przestrzeń do zabawy.

aranżacja ścian w pokoju dziecka

Możesz zaakcentować jedną ze ścian mocniejszym kolorem. Nie zapomnij jednak o doborze odpowiednich, bezpiecznych farb do pokoju swojego dziecka. Ściany pomaluj ceramiczną farbą Magnat Ceramic Care, która jest antystatyczna, oczyszcza powietrze z formaldehydu i posiada powłokę odporną na rozwój bakterii.

Kolory ścian w pokoju dziewczynki

Różowe ściany w pokoju dziecka? Dla niektórych mam to punkt obowiązkowy podczas aranżacji pokoju dziewczynki, inne z kolei omijają go szerokim łukiem. Ale spokojnie – róż niejedno ma imię. Jeśli nie przepadasz za nasyconym odcieniem różu, postaw na delikatny, pastelowy deseń i zestaw go z bladą szarością oraz jasnymi dodatkami. W takiej aranżacji sprawdzą się meble i zabawki z naturalnego drewna.

kolory ścian w pokoju dziewczynki

Jednak kolory ścian w pokoju dziewczynki to nie tylko róż i jasne szarości. Różowe ściany w pokoju dziecka zastąpić możesz odważniejszymi odcieniami grafitu, szafiru lub ciepłego brązu. Pamiętaj tylko o tym, by nie przytłoczyć wnętrza. Pomaluj jedną ze ścian na taki kolor – resztę pozostaw w kremowym lub bladoszarym odcieniu. Weź także pod uwagę wiek swojego dziecka. Inaczej pomalujesz pokój dwulatki, a inaczej dziewczynki, która chodzi już do szkoły.

Kolory ścian w pokoju chłopca

Zastanawiasz się, jakie kolory ścian w pokoju chłopca wybrać? Również w tym przypadku wybór koloru zależy od wieku dziecka. To, co sprawdzi się u maluszka, niekoniecznie będzie odpowiednie dla przedszkolaka lub ucznia szkoły podstawowej. O ile w przypadku kilkulatka pastele i jasne kolory będą jak najbardziej na miejscu, o tyle kolory ścian w pokoju starszego chłopca nie są już tak oczywistą sprawą. Jeśli twoja pociecha to wulkan energii, idealnymi kolorami będą odcienie pomarańczu i żółcienie. Nie przesadź jednak i na tak intensywny akcent wybierz jedną ścianę. W przeciwnym razie tak energetyczny kolor ścian może rozpraszać dziecko.

Niebieski zawsze będzie uniwersalny. Do wyboru masz sporą gamę odcieni. Błękit ochłodzi wnętrze. Granat możesz połączyć z bielą. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zaaranżować pokój w stylu marynarskim.

kolory ścian w pokoju chłopca

Zielone ściany będą działać uspokajająco i świetnie się sprawdzą w pokoju chłopca, który interesuje się piłką nożną. Wymaluj białą farbą kształt boiska na jednej ze ścian, a zachwyt dziecka masz gwarantowany!

jak pomalować ściany w pokoju chłopca

Ściany w pokoju dziecka to temat rzeka. Możliwości jest naprawdę dużo, ale gdy będziesz aranżować pokój swojej pociechy, weź pod uwagę jej upodobania i zainteresowania. Nawet kilkuletnie dziecko jest w stanie wyraźnie określić swoje preferencje. Poznaj je i razem stwórzcie jego wymarzony pokój.