Eklektyczny styl we wnętrzach – jak urządzić mieszkanie w stylu eklektycznym?

kiedy pęknięcia ścian są niebezpieczne
Kiedy pęknięcia ścian są niebezpieczne i jak je zlikwidować?
27 listopada 2019
Styl art déco we wnętrzach
Styl art déco we wnętrzach – jak urządzić mieszkanie w stylu art déco?
21 stycznia 2020
POKAŻ WSZYSTKIE

Eklektyczny styl we wnętrzach – jak urządzić mieszkanie w stylu eklektycznym?

Eklektyczny styl we wnętrzach

Styl eklektyczny intryguje, zachwyca i tworzy niepowtarzalny charakter w pomieszczeniu. Jak go uzyskać? Eklektyczne wnętrza słyną z łączenia antyków z elementami nowoczesnymi. Odpowiednio dobrane kolory, faktury i umeblowanie, pozwolą Ci stworzyć zaskakującą, spójną całość. Sprawdź, jak wykorzystać styl eklektyczny w swoim wnętrzu.

 

Styl eklektyczny – spójna różnorodność pomieszczenia

Styl eklektyczny – co to znaczy? To niebanalne połączenie różnych klimatów lub ich elementów. Korelacja rozmaitych konwencji to jeden z najmodniejszych obecnie trendów. Zastosowanie go we własnym wnętrzu wymaga jednak sporo wyczucia i umiejętności właściwego doboru zróżnicowanych elementów.

Styl eklektyczny we wnętrzach

Eklektyczne wnętrza to wolność zestawiania pozornie różnych części wyposażenia. Pamiętaj, że połączenie przypadkowych elementów umeblowania i akcesoriów, nie jest wystarczające. To proces trudny i wymagający sporej wyobraźni. Jednak efekt końcowy z pewnością wywrze ogromne wrażenie – zarówno na domownikach, jak i Twoich gościach.

Styl eklektyczny w mieszkaniu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nietuzinkowa kuchnia z mnóstwem przyciągających wzrok dodatków, czy salon bogaty w różnorodne części umeblowania, to klucz do uzyskania niepowtarzalnego wystroju.

Bądź jednak ostrożny i nie przesadzaj z natłokiem łączeń, aby nie wprowadzić do pomieszczenia nieestetycznego bałaganu. Eklektyczna kuchnia nie oznacza bezwzględnej ekspozycji wszelkich akcesoriów kuchennych i niepasujących do siebie kafelków. Styl eklektyczny w salonie nie jest z kolei zestawieniem przypadkowych części umeblowania.

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i zdecyduj się na styl eklektyczny. Co to znaczy? Połącz meble nowoczesne ze stylowymi, nietuzinkowymi akcentami. Wpleć dodatki orientalne i etno, które podkreślą specyfikę pomieszczenia.

Jeśli we wnętrzu dominują meble klasyczne, postaw na kilka designerskich elementów. Dodaj nietuzinkowy kolor, szukaj niespotykanych wzorów, materiałów i form. Wybierz dodatki z charakterem i pazurem, a stworzysz niepowtarzalne, eklektyczne wnętrza w swoim domu.

Kuchnia w stylu eklektycznym – zadbaj o równowagę w łączeniu stylów

Kuchnia w stylu eklektycznym to marzenie wielu gospodyń domowych. Doskonale prezentuje się w starych domach, kamienicach i dużych przestrzeniach. Stare i nowe przedmioty możesz łączyć według dwóch zasad.

Zachowaj część starego sprzętu i połącz go z nowoczesnym. Kuchnia pięknie prezentuje się z połyskującym umeblowaniem i elementami ze stali lub aluminium.

Możesz zdecydować się także na drugi sposób. Klasyczne, tradycyjne meble uzupełnij sprzętem AGD stylizowanym na stare.

Kuchnia w stylu eklektycznym słynie z wyposażenia w postaci starego bufetu i niskiej zabudowy. Umeblowanie tego typu zestaw z nowoczesnymi krzesłami i modernistycznym stołem. Jeśli decydujesz się na motyw przewodni w postaci rustykalnych mebli – postaw na elegancki, prosty sprzęt AGD.

Zadbaj o odpowiednią kolorystykę i faktury na ścianach. Wybierz niebanalną farbę o ciekawej strukturze. Pamiętaj, że eklektyczna kuchnia, to połączenie różnych styli w odpowiednich proporcjach.

Salon w stylu eklektycznym – zwróć uwagę na dodatki

Styl eklektyczny to doskonałe rozwiązanie dla miłośników antyków. Pozwala wyeksponować najcenniejsze skarby w przestrzeni wypoczynkowej i gościnnej. Jeśli posiadasz pamiątki po prababci czy dziadku, nie bój się włączyć ich do wystroju pokoju. Salon w stylu eklektycznym stworzysz dzięki niebanalnym dodatkom w ciekawej aranżacji.

Salon w stylu eklektycznym to klimatyczne, drewniane elementy – rustykalne kredensy, stolik kawowy w orientalnym klimacie, eleganckie fotele z duszą i staromodny telefon z tarczą. Zdecyduj się na nowoczesną, ciemną podłogę i dodatki – miękkie poduszki i dywan z długim włosiem.

Styl eklektyczny w salonie podkreślisz ciekawą strukturą na ścianie. Zdecyduj się np. na akrylową farbę przeznaczona do dekoracji Samum MAGNAT Style, dzięki której stworzysz efekt piasku o niejednorodnym połysku w dwóch odcieniach.

Uzyskaj styl eklektyczny w swojej przestrzeni!

Styl eklektyczny charakteryzuje się brakiem określonych zasad tworzenia przestrzeni. Łączy różnorodne elementy, zachowując równowagę i harmonię – dodatków nie dobieraj jednak przypadkowo. Mieszaj nowe, modernistyczne akcenty ze starymi, klimatycznymi przedmiotami. Dzięki temu uzyskasz pożądany efekt kontrolowanego chaosu.

Styl eklektyczny w mieszkaniu to różnorodność faktur, detali i umeblowania. Wymaga jednak dużej wrażliwości i wyczucia w dobieraniu poszczególnych elementów.