Dwa kolory ścian w pokoju? Zobacz nasze pomysły

jaka farba do łazienki
Jaka farba do łazienki? 5 rozwiązań, które sprawdzą się w twoim domu
21 stycznia 2020
jak zamaskować pęknięcie na suficie
Pęknięcia na suficie – jak sobie z nimi poradzić?
25 lutego 2020
POKAŻ WSZYSTKIE

Dwa kolory ścian w pokoju? Zobacz nasze pomysły

dwa kolory ścian

Kolory mają niebywałą moc we wnętrzach. Wpłyną zarówno na Twoje samopoczucie, jak i na optyczny odbiór pomieszczenia. Dwa kolory ścian pomogą Ci ożywić pokój, sprytnie podzielić przestrzeń oraz pozornie ją powiększyć. Które zestawienia są najkorzystniejsze? Podpowiemy Ci, jak połączyć dwa kolory na ścianie, by barwny duet farb, upiększył Twoje wnętrze.

Zasady malowania ścian dwoma kolorami

Malowanie pokoju na dwa kolory wprowadza do wnętrza dynamikę. Przełamuje rutynę, odświeża dotychczasową aranżację, dodaje element dekoracyjny i kieruje wzrok gości na konkretne miejsce (na przykład domową galerię zdjęć). Z pozoru połączenie dwóch barw we wnętrzu, wydaje się prostą sztuką. Jednak, by efekt był naprawdę zjawiskowy, a kolory nie kolidowały ze sobą, weź pod uwagę zasady malowania ścian dwoma kolorami. Kieruj się nimi także podczas doboru farb. Jak pomalować pokój na dwa kolory?

jak połączyć dwa kolory na ścianie

By stworzyć spójną aranżację, niezależnie od tego, czy będzie to salon, kuchnia czy sypialnia, kolory muszą ze sobą współgrać. Zarówno dopełniać się, jak i odpowiednio kontrastować. Ważne też, by wzajemnie na siebie oddziaływały (na przykład ocieplały lub uspokajały wnętrze). Jak połączyć dwa kolory na ścianie, by na pewno ze sobą współgrały?

Dobre zestawienie stworzą barwy różniące się stopniem nasycenia. Na przykład intensywny, atramentowy granat z dużo jaśniejszym błękitem. Chłodne odcienie niebieskiego uspokajają i odprężają, dlatego to połączenie sprawdzi się w sypialni. Gdy do pomieszczenia dodasz jeszcze białe tekstylia, stworzysz sobie naprawdę komfortową strefę relaksu.

dwa kolory ścian w salonie

Ciekawy efekt uzyskasz, łącząc kolory o podobnej temperaturze – beż z intensywnym, pudrowym różem albo szarość z chłodnym, stalowym błękitem. Takie rozwiązania są idealne do salonu lub przedpokoju. Pozwolą uspokoić myśli i stworzą wrażenie spokojnej przestrzeni.

Dobrym pomysłem jest także malowanie pokoju na dwa kolory, które ze sobą kontrastują. W tym przypadku musisz wyjątkowo dobrze dobrać obie barwy, by stworzyły spójną całość. Co się sprawdzi? Turkus z intensywną żółcią, granat z jasnym różem, fiolet z szarością – te zestawy nie zawiodą Cię, gdy planujesz malowanie ścian. Dwa kolory, które ze sobą kontrastują, tworzą połączenie pełne energii (szczególnie te w ciepłych tonacjach). Zastosuj je więc w gabinecie lub pokoju dziecięcym.

Produkt ma znaczenie

Atrakcyjne i spójne połączenie dwóch kolorów na ścianie to w dużej mierze zasługa odpowiednich barw – ale nie tylko. Istotne znaczenie ma także farba, którą wybierzesz – jej krycie czy rzeczywista intensywność koloru. Jeśli chcesz mieć pewność, że osiągniesz odpowiedni efekt, do malowania ścian wybierz farby Magnat: MAGNAT Ceramic Care lub MAGNAT Ceramic. Czym się charakteryzują?

Produkty MAGNAT Ceramic to farby ceramiczne. Tworzą na ścianie trwałą powłokę i kolor. Produkt bazuje na ceramicznych komponentach. W jego składzie znajdziesz też najwyższej jakości żywice oraz pigmenty. Unikalna formuła czyni farbę odporną na szorowanie i częste zmywanie. Dzięki temu powłoka nie absorbuje zabrudzeń ani trudnych plam. Nie uszkodzą jej też środki dezynfekujące.

dwukolorowa ściana

Z uwagi na plamoodporność, farba MAGNAT Ceramic to trafiony wybór do salonu, przedpokoju czy kuchni. Produkt jest bardzo wydajny i doskonale kryje. Dwa kolory dopasujesz z palety ponad 60 gotowych barw.

Farba MAGNAT Ceramic Care przeznaczona jest do pomieszczeń, w których spędzasz najwięcej czasu. Pomaluj nią ściany w sypialni, pokoju dziecięcym lub gabinecie. Co wyróżnia tę farbę? Jest plamoodporna, więc bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Ma właściwości antystatyczne i tworzy powłokę odporną na rozwój bakterii. Co więcej, formuła produktu została opracowana w taki sposób, by oczyszczać pomieszczenie ze szkodliwego formaldehydu. Do wyboru masz ponad 50 kolorów farb.

Dwa kolory ścian – te zestawienia sprawdzą się w twoim wnętrzu

Jak pomalować pokój na dwa kolory? Istnieje kilka sposobów na wielobarwne malowanie ścian. Kolory możesz na przykład łączyć klasycznie, pokrywając każdym dwie ściany. Dobre połączenie w tym stylu stworzy zestaw farb MAGNAT Ceramic Care w kolorze Różowy Diament (A32) i Uroczy Morganit (A38). Ciekawe połączenie uzyskasz też, jeśli zestawisz farby MAGNAT Ceramic Kamień Księżycowy (C11) oraz Kawowy Onyks (C12).

Lubisz mocne kontrasty? Drugim kolorem pokryj tylko jedną ze ścian. W salonie możesz w ten sposób wyróżnić powierzchnię z kominkiem czy też stworzyć tło dla galerii zdjęć lub obrazów. Z kolei w sypialni odmiennym kolorem zaakcentuj ścianę z łóżkiem. Drugi, intensywny kolor możesz też wprowadzić w postaci pasów.

malowanie ścian dwoma kolorami

Jakich połączeń użyć? Wykorzystaj farby MAGNAT Ceramic Care w odcieniach Intrygujący Labradoryt (A6) i Kremowy Marmur (A41) lub Kuszący Rubin (C28) i Srebrzysty Granit (C30) z palety kolorów farb MAGNAT Ceramic. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się połączenie Słonecznego Cytrynu (A48) z Intrygującym Labradorytem (A6) (produkty MAGNAT Ceramic Care).

Wolisz zestawienia, które różnią się stopniem nasycenia barw? Połącz Lazurowy Tanzanit (A5) i Błękitny Amazonit (A9) z palety MAGNAT Ceramic Care albo Perłę Północy (C4) ze Spokojnym Agatem (C8) z gamy produktów MAGNAT Ceramic.